Demokrasiye Sıkılan Kurşun 15 Temmuz

Üniversitemizde, TRT İstanbul Müdürü Doç. Dr. Abdülhamit Avşar ve 15 Temmuz Gecesi Harbiye’deki TRT Radyo Binası işgaline karşı direnirken şehit düşen Fahrettin Yavuz’un ağabeyi Fuat Yavuz’un anlatımıyla “Demokrasiye Sıkılan Kurşun 15 Temmuz” konulu konferans düzenlendi.

Devamını Oku...

Afet Sempozyumu

Üniversitemiz Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Öğrenci Topluluğu tarafından arama kurtarma konularında toplumu bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla Afet konulu sempozyum düzenlendi. Sempozyum öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey üniversitemiz AKUT Öğrenci Topluluğu tarafından açılan stantta acil durum çantasında neler olması gerektiği konusunda bilgilendirildi.Devamını Oku...

Türkiye’nin Kalkınma Modeli Değişim Süreci

Üniversitemiz Stratejik Düşünce Topluluğu tarafından Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay'ın konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’nin Kalkınma Modeli Değişim Süreci” konulu konferans düzenlendi.

 

Devamını Oku...

Çanakkale Zaferi ve Savaş Hukuku İhlalleri

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü üniversitemizde düzenlenen programla kutlandı. İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak’ın konuşmacı olarak katıldığı programda “Çanakkale Zaferi ve Savaş Hukuku İhlalleri” konulu konferans verildi.

Devamını Oku...

Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla üniversitemiz Müzik ve Sanat Topluluğu, Tarih ve Düşünce Topluluğu, İrfan Kültür ve Sanat Topluluğu ile Yozgat Belediyesi’nin katkıları ile anma programı düzenlendi.

Devamını Oku...

Nevruz Bayramı

Baharın başladığı, doğanın uyandığı gün olarak kabul edilen "21 Mart Nevruz Bayramı" Üniversitemiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Yozgat Belediyesi ve Bozok Ata-Yurt Topluluğu organizasyonu ile düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Devamını Oku...

19.Yüzyıldan Günümüze Türkiye’de İktidara Müdahaleler ve Darbeler

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Bozok Üniversitesi iş birliğiyle  “19.Yüzyıldan Günümüze Türkiye’de İktidara Müdahaleler ve Darbeler” konulu uluslararası sempozyum Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlendi. 

Devamını Oku...

Türkiyede Ekonomik ve Kültürel İktidar Mücadeleleri

Üniversitemiz Sosyoloji Araştırma Topluluğu tarafından "Türkiye'de Ekonomik ve Kültürel İktidar Mücadeleleri" konulu bir konferans düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Gazi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Oğuzhan Bilgin’in konuşmacı olarak katıldığı programa fakülte dekanları, &o Devamını Oku...

Yapı Kariyer Günleri

Üniversitemiz Bozok İnşaat Topluluğu tarafından Bozok Yapı-Kariyer Günleri programı düzenlendi. Öğrencilerin kariyer planlarına renk katmak, alanında uzman akademisyenlerin tecrübeleri ile geleceklerine yön vermek,  öğrencileri geleceğe hazırlamak amacıyla gerçekleştirilen Bozok Yapı-Kariyer Günleri’ne Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof Devamını Oku...

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulaması

Üniversitemiz Stratejik Düşünce Topluluğu tarafından anayasada öngörülen özel hayatın gizliliği ile temel hak ve özgürlüklerin korunması kapsamında, ülkemizde kişisel verilerin korunmasını sağlamak ve buna yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uygulaması” konulu konferans düzenlendi.

Devamını Oku...

İletişim Ustalığı Zirvesi

Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda "İletişim Ustalığı Zirvesi" düzenlendi.

Devamını Oku...

Bahar Şenlikleri

Üniversitemiz 11.  Bahar Şenliği etkinlikleri başladı. Bu yıl 07 Nisan-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında, bir dizi etkinlikle kutlanacak olan Bahar Şenlikleri Kentpark önünden bisikletli bayrak yürüyüşü ile başladı

Devamını Oku...

Mezuniyet Töreni

Üniversitemizde 2017-2018 eğitim - öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Devamını Oku...

Mezuniyet Töreni Konseri

Üniversitemiz 2017-2018 Yılı  Mezuniyet Töreni Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Mümin Sarıkaya'nın verdiği  konserle sona erdi.

Devamını Oku...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Bozok Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM) tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi. 

Devamını Oku...

Üniversitelerarası Geleneksel Türk Okçuluğu Yarışması

Bozok Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleneksel Okçuluk Yarışması” üniversitemiz ev sahipliğinde yapıldı. Türkiye’nin farklı şehirlerinden okçuları Yozgat’ta bir araya getiren Geleneksel Türk Okçuluğu yarışmasına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç ve &cc Devamını Oku...

Deprem Bilinçlendirme Semineri

Bozok Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu üyeleri, topluluk danışmanı Öğr. Gör. Tülay Hashemi ve AKUT Seminer Ekibi gönüllülerinin katılımıyla Yozgat Merkez Osmanpaşa Köyü İlk ve Ortaokulunda deprem bilinçlendirme semineri yapıldı.

Devamını Oku...

Duyurular

Tüm Duyurular

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu'nun yapacağı plan ve programlar uyarınca, öğrencilerin beden ve ruh sağlığının korunması, beslenme, çalışma, dinlenme ve boş zamanlarını değerlendirme gibi sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve bu amaçla bütçe imkanları nispetinde okuma salonları,yataklı sağlık merkezleri, öğrenci kantin ve yemekhaneleri açmak, toplantı, tiyatro ve sinema salonları, spor salonu, kamp yerleri ve sahaları sağlamakla ve bunlardan öğrencilerin en iyi şekilde yararlanmaları için gerekli önlemleri almakla görevlidir.

Bu amaçla; Üniversitemizin kurulduğu tarih olan 2006 yılında hizmete giren Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı; hizmet verdiği kesimin bütünü için bir sağlık kuruluşu, öğrencilerin sosyal, kültürel, danışma ve rehberlik ile spor ihtiyaçlarını karşılayan bir hizmet birimidir. Aynı zamanda eğitim-öğretimin desteklenmesi amacıyla bu alanda uygulama ve araştırmalar yapılmaktadır.